Ginąca architektura

Data publikacji: 24 października 2013

W poniedziałek 28 października o godzinie 16.00 w Centrum Kultury Śląskiej odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom IV Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza, którego tematem była „Ginąca architektura”. Uroczystość połączona będzie z wernisażem wystawy pokonkursowej.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 50 artystów z całej Polski, a nawet jedna osoba z Niemiec. Wpłynęły aż 143 prace, które oceniali prof. Werner Lubos (przewodniczący), prof. Irma Kozina (UŚ), dr Stanisław Zając (CKŚ), Maria Fiderkiewicz, Magdalena Mateoszek (Stowarzyszenie „Barwy Śląska”) oraz Jan Hahn (CKŚ). Honorowy patronat nad konkursem objęli wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, starosta tarnogórski Lucyna Ekkert oraz wójt gminy Świerklaniec Kazimierz Flakus. Wystawa będzie prezentowana do końca 2013 r.
Wstęp na uroczystość wręczenia nagród wolny, zapraszamy!