Piotra Gregulskiego portrety

Data publikacji: 25 października 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Zapraszamy 6 listopada o godz. 18.00 do Galerii „Kałamarz” w Tarnowskich Górach (ul. Górnicza 7) na wernisaż zatytułowany „Piotr Gregulski – Portrety”


Zapraszamy 6 listopada o godz. 18.00 do Galerii „Kałamarz” w Tarnowskich Górach (ul. Górnicza 7) na wernisaż zatytułowany „Piotr Gregulski – Portrety”

Piotr Gregulski urodził się 28 września 1959 r. w Tarnowskich Górach. Od najmłodszych lat lubi rysować, malować i rzeźbić. W latach 80. był członkiem grupy plastycznej „Modell”, działającej przy Domu Kultury „Kolejarz” w Tarnowskich Górach. Wówczas powstało wtedy wiele jego prac nagradzanych na licznych konkursach, takich jak: Rudzka jesień (1984 – wyróżnienie; 1985 – III miejsce); Bytom Muzeum – „Powstanie” (wyróżnienie za rzeźbę powstańca); Zabrze Muzeum (wyróżnienie za rzeźbę wiedźmy); Warszawa – „Macierzyństwo” (wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim za grafikę).

W latach 90. przebywał w Niemczech, gdzie również tworzył i wystawiał, m.in. w: Muzeum w Überrauchen, AOK Oberndorf, Sparkasse Rottweil, Rathaus Oberndorf. Po powrocie wystawiał w Domu Kultury w Miasteczku Śląskim, w Pałacu w Nakle Śląskim, „U Benego” w Tarnowskich Górach, w „Drukarni”, w „CK Karolinka” w Radzionkowie, w „Galerii Pod-Nad” w Tarnowskich Górach.
Regularnie bierze udział w plenerach międzynarodowych organizowanych przez Starostwo Powiatowe. W 2008 roku otrzymał medal wyróżniający na Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu. Prace w kierunku surrealistycznym, wzbudzają wśród odbiorców wiele kontrowersji, ze względu na tematykę przedstawiającą człowieka z jego słabościami. Od 2010 r. jest członkiem grupy plastycznej „Faun” w Gliwicach. W 2012 r. otrzymał trzecią nagrodę Urzędu Miasta za projekt rzeźby „Gwarka”. Od listopada 2012 r. jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Śląskich „STAŚ.”

Organizatorem wystawy i wernisażu jest Stowarzyszenie Artystów Śląskich „StAŚ” oraz Restauracja Kałamarz Tarnowskie Góry.

Call Now ButtonZadzwoń teraz