Ekologia – ważny temat

Data publikacji: 29 października 2013

Drodzy nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych pragniemy zachęcić Was do udziału w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym pod patronatem Starosty Tarnogórskiego. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowania młodzieży ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością metod pozyskiwania energii i jej wykorzystania oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko. Hasło tegorocznego konkursu to Ekologia – ważny temat.

Eliminacje są przeprowadzane w dziedzinach:

Eliminacje są przeprowadzane w dziedzinach:
• pisemne opracowanie (czcionka Times New Roman, 12 pkt, do 20 stron, można dołączyć ilustracje i schematy)
• fotografia (dowolny format) lub makieta
• film (czas trwania do 4 minut) lub prezentacja (do 20 slajdów, czas trwania do 4 minut)

Tematy konkursu są następujące:
1. Energia pozyskiwana z pomp cieplnych.
2. Ekologiczne aspekty energetyki jądrowej.
3. Energia słońca, wiatru i wody.
4. Gaz łupkowy – szansa czy zagrożenie do naszej energetyki.
5. Dom pasywny.
6. Spalarnie śmieci – za i przeciw.
7. Budowa oczyszczalni ścieków w Tarnowskich Górach – opisz inwestycję.
8. Energia pozyskiwana z pracy swoich mięśni w siłowniach i dyskotekach.
9. Ekologia szarej wody.
10. Biogazownie – za i przeciw.
11. Ekologiczne aspekty segregacji odpadów.

Wygląd pracy konkursowej: egzemplarz pracy należy opisać, podając imię i nazwisko autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna, adres szkoły, bibliografię.

Terminy konkursu:
10.12.2013 – termin zgłaszania uczestnictwa.
10.02.2014 – termin oddania pracy konkursowej.

Kontakt z organizatorem konkursu:
Ewa Cornik, tel: 508 736 524, e-mail: ewacornik@poczta.onet.pl
Anna Kucharczyk, tel: 600 942 593, e-mail: annateresa.kucharczyk@wp.pl