Sukcesy „Ahinsy”

Data publikacji: 30 października 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Kolejna końcówka tygodnia była szczęśliwa dla zawodników UKS JUDO „AHINSA”. W Memoriale im. Jigoro Kano (twórca judo), który odbywał się w dniach 26-27.10.2013 w Luboniu koło Poznania i jest zaliczany do rywalizacji ogólnopolskiej młodzików. I miejsca zdobyli: Jakub Binek i Martyna Nolewajka. Jakub wygrał 5 walk wszystkie przed czasem inną techniką judo. Finałowa walka zajęła Kubie 7 sekund. Efektowne de-ashi-harai pozbawiło przeciwnika Marcina Kowalskiego z LEMURA Warszawa złudzeń, kto w tym dniu był najlepszy w wadze 42 kg.

Kolejna końcówka tygodnia była szczęśliwa dla zawodników UKS JUDO „AHINSA”. W Memoriale im. Jigoro Kano (twórca judo), który odbywał się w dniach 26-27.10.2013 w Luboniu koło Poznania i jest zaliczany do rywalizacji ogólnopolskiej młodzików. I miejsca zdobyli: Jakub Binek i Martyna Nolewajka. Jakub wygrał 5 walk wszystkie przed czasem inną techniką judo. Finałowa walka zajęła Kubie 7 sekund. Efektowne de-ashi-harai pozbawiło przeciwnika Marcina Kowalskiego z LEMURA Warszawa złudzeń, kto w tym dniu był najlepszy w wadze 42 kg. Martyna Nolewajka w wadze +56 kg także wygrała aż 5 walk pokazując, że w tej grupie wiekowej jest jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce.
III miejsca zdobyli też: Agata Binek i Dominik Kapała. Agata stoczyła 4 walki, natomiast Dominik wychodził na tatami aż sześć razy z czego pięć razy zwyciężał. Ładne walki, duża chęć zwycięstwa powodowały, że z przyjemnością oglądało się walki naszych zawodników.
W tym organizowanym po raz piąty międzynarodowym turnieju startowało na 8 matach ponad 1100 osób (1060 zgłoszonych elektronicznie i ponad 50 dopisanych w dniu zawodów)!
Gratulujemy i życzymy dalszego zaangażowania w pracę na treningach.

Call Now ButtonZadzwoń teraz