Projekt Leonardo w Chemiku

Data publikacji: 5 listopada 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Uczniowie klasy 4 Technikum nr 1 przy Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach od marca 2013 r. biorą udział w realizacji projektu Leonardo da Vinci po tytułem: Wzajemne poznanie się i zrozumienie podstawa efektywnej współpracy w zjednoczonej Europie. W ramach projektu w dniach od 7 do 18 października odbyli praktykę zawodową w Niemczech.

Uczniowie klasy 4 Technikum nr 1 przy Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach od marca 2013 r. biorą udział w realizacji projektu Leonardo da Vinci po tytułem: Wzajemne poznanie się i zrozumienie podstawa efektywnej współpracy w zjednoczonej Europie. W ramach projektu w dniach od 7 do 18 października odbyli praktykę zawodową w Niemczech. Uczestnicy byli podzieleni na dwuosobowe zespoły i realizowali staż u takich partnerów jak: Browar Kitzmann w Erlangen, Oczyszczalnia Ścieków AGV Mittlere-Regnitz w Baiersdorf i Oczyszczalnia Ścieków i Stacja Uzdatniania Wody w Adelsdorf.
W czasie dwóch tygodni praktyki uczniowie zapoznali się z działalnością poszczególnych zakładów. Poznali najnowsze technologie branży browarniczej oraz wodno – ściekowej. Pracując w nowoczesnych laboratoriach, samodzielnie badali ścieki, wodę oraz piwo. Wolny czas wykorzystali na zwiedzenie miast: Erlangen, Norymbergi, Fűrth, Bambergu. Mieli okazję zobaczyć musical w Stadttheater w Fűrth oraz wernisaż tarnogórskich artystów w Stadtturm Hochstadt. Uczniowie pobyt na stażu wspominają bardzo miło, ale przede wszystkim doceniają zdobyte umiejętności i wiedzę.

Call Now ButtonZadzwoń teraz