Miedary – piękna wieś

Data publikacji: 6 listopada 2013

Sołectwo Miedary, położone w gminie Zbrosławice, otrzymało wyróżnienie w konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Katowicach. Wyróżnienie przyznane zostało sołectwu w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. Nagroda to kwota 750 zł, która przeznaczona zostanie na wyposażenie świetlicy terapeutycznej.

– Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły pokazać to, co w Miedarach mamy najcenniejsze. Z nadzieją czekam na kolejne tego typu konkursy, w których postaramy się razem z mieszkańcami wziąć udział, by zdobywać coraz wyższe miejsca. To wyróżnienie będzie nas motywowało do dalszego działania – mówi Herbert Kupka, sołtys Miedar.
Celem konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego” jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Coroczny konkurs promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców wsi.
Serdecznie gratulujemy sołectwu Miedary. Mieszkańcom i sołtysowi życzymy kolejnych sukcesów i udanych inicjatyw!