Z pomocą małej Oldze

Data publikacji: 6 listopada 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się wczoraj koncert charytatywny dla chorej tarnogórzanki Olgi Kostki. Organizatorem wydarzenia byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Na scenie wystąpili: Orkiestra Dęta Mechanika, Irmina Barczewska – Garus oraz zespoły – The Pickholders, Lux Gothica i Coverschliesen. Koncert odbył się pod honorowym patronatem radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Barbary Dziuk.

W Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się wczoraj koncert charytatywny dla chorej tarnogórzanki Olgi Kostki. Organizatorem wydarzenia byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Na scenie wystąpili: Orkiestra Dęta Mechanika, Irmina Barczewska – Garus oraz zespoły – The Pickholders, Lux Gothica i Coverschliesen. Koncert odbył się pod honorowym patronatem radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Barbary Dziuk. W ramach koncertu uczniowie „Mechanika” zbierali datki na rzecz chorej Olgi Kostki, która cierpi na chorobę nowotworową oka i potrzebuje funduszy na drogie leczenie.

Olga Kostka jest po szóstym cyklu chemioterapii. Siatkówczak, jaki wykryto w 8 tygodniu życia Olgi, jest bardzo rzadką chorobą. Mała Olga jest po szóstym cyklu chemioterapii i jej walka z nowotworem trwa nadal. Aby uratować oko Olgi konieczne jest podanie dziewczynce kosztownej chemii Melphalan, bezpośrednio tętnicą udową do oka. Wtedy skuteczność jej działania wyniesie 80%.
Koszt podania jednej dawki to 18 200 funtów plus 2220 funtów za każdorazowe badanie. Takich dawek potrzeba aż trzy w odstępach 4 tygodniowych.
Oldze pomagać można przez cały czas. Warto zajrzeć na stronę internetową www.olgakostka.pl by dowiedzieć się więcej.

Olgę wspierają też gwiazdy dużego ekranu i spotowcy: mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, aktorka Edyta Olszówka, wokalistki Justyna Steczkowska, Ada Szulc, mistrzyni tańca Iwona Pavlovic, snowboardzista Mateusz Ligocki, instruktor fitness Marcin Łopucki, piłkarz Maciej Żurawski, mistrz kuchni Kurt Scheller, makijażystka Ewa Gil.

Na Allegro na bieżąco pojawiają się aukcje internetowe, na których wygrać można m.in. kurs bezpiecznej jazdy pod okiem Krzysztofa Hołowczyca, sesję zdjęciową z Justyną Steczkowską, lekcje śpiewu z Magdą Steczkowską, czy lekcję pływania z Otylią Jędrzejczak. Dochód z tych wszystkich aukcji przeznaczony zostanie na leczenie Olgi.

Call Now ButtonZadzwoń teraz