Data publikacji: 12 listopada 2013

Uroczystym capstrzykiem rozpoczęły się 8 listopada powiatowe obchody Święta Niepodległości. Uczestnicy capstrzyku przemaszerowali z Rynku na Cmentarz Wojenny, gdzie odbył się apel poległych. Uczestniczyli w nim żołnierze, kombatanci, harcerze, młodzież, mieszkańcy Powiatu oraz przedstawiciele władz samorządowych. 11 listopada w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Po uroczystych przemówieniach przedstawicieli parlamentu i władz samorząowych złożono kwiaty pod tablicami pamięci. Po południu, w Pałacu w Rybnej, odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień „Srebrnego Skrzydła” osobom zasłużonym dla miasta Tarnowskie Góry.