15 lat powiatu

Data publikacji: 12 listopada 2013

15 lat to kawał czasu. Widać to, gdy przegląda się powiatowe kroniki i wklejone do nich pożółkłe fotografie. Wspomnienia i refleksje na temat funkcjonowania samorządu powiatowego w Polsce towarzyszyć będą uroczystej sesji Rady Powiatu, przygotowanej z okazji jubileuszu 15 lat restytucji Powiatu Tarnogórskiego. Sesja odbędzie się 12 listopada w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. W programie przewidziano wystąpienia: Antoniego Jankowskiego – pierwszego Starosty Tarnogórskiego i pierwszego Prezesa Związku Powiatów Polskich, Andrzeja Płonki – wiceprezesa zarządu Związku Powiatów Polskich – Starosty Bielskiego, Andrzeja Fiały – przewodniczącego Rady Powiatu w Tarnowskich Górach oraz Lucyny Ekkert – Starosty Tarnogórskiego. Zobaczyć można będzie prezentację pokazującą najważniejsze wydarzenia z historii powiatu i wykład nagrany przez prof. Jerzego Buzka – posła do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie urozmaici również występ chóru Allegro. Początek sesji o godz. 14.00.