Kolorowe i skrzydlate

Data publikacji: 12 listopada 2013

Kanarki, rozelle białolice, świergotki seledynowe, papugi królewskie i faliste, nimfy, nierozłączki i inne egzotyczne ptaki pojawiły się na wystawie zorganizowanej 9 listopada w Szkole Podstawowej w Tworogu. Wystawę przygotował Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych „Gwarek”. w Tarnowskich Górach. To jeden z największych oddziałów hodowców ptaków w Polsce. Działa od 1985 roku i liczy obecnie 30 członków. Wystawa to pokłosie wieloletniej współpracy szkoły i związku hodowców. Na wystawie gościli starosta Lucyna Ekkert i wicestarosta Andrzej Elwart.