Sztandar świętej Katarzyny

Data publikacji: 15 listopada 2013

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych przy Śląskim Zakładzie Spółki PKP „Cargo” w Tarnowskich Górach szczyci się od dziś nowym sztandarem związkowym świętej Katarzyny. Jego uroczystego poświęcenia dokonał duszpasterz kolejowy, ksiądz Karol Sikora, podczas nabożeństwa odprawionego na terenie Lokomotywowni przy ulicy Fabrycznej.

W uroczystości udział wzięli kolejarze, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu. Gratulacje kolejarzom na ręce Tomasza Pietrka, przewodniczącego Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych przy PKP „Cargo” w Tarnowskich Górach, złożyła starosta Lucyna Ekkert.
W Śląskim Zakładzie Spółki pracuje obecnie około 700 maszynistów, z których 320 należy do Sekcji Eksploatacji w Tarnowskich Górach. Tarnogórska organizacja Związku Zawodowego Maszynistów zrzesza 260 członków, to oni ufundowali sztandar.