Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Data publikacji: 18 listopada 2013

Od 18 do 24 listopada trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w województwie śląskim, który odbywa się pod hasłem: „Przyszłość Przedsiębiorczości”. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) jest ogólnoświatową inicjatywą mającą na celu promowanie przedsiębiorczości, szczególnie wśród młodych ludzi. Od czasu pierwszej edycji w 2008 roku inicjatywa rozszerzyła się już na 135 państw, w których ponad 24 000 partnerów zorganizowało wydarzenia angażujące ponad 7 milionów ludzi.

Każdego roku, w listopadzie, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowane są różnorodne imprezy poczynając od szkoleń i wykładów, poprzez konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, a na wystawach, przedstawieniach i happeningach kończąc.
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego pełni rolę Regionalnego Koordynatora Światowego Dnia Przedsiębiorczości 2013. Z kolei na poziomie kraju odpowiedzialnym za koordynację działań jest Forum Młodych PKPP Lewiatan.
Szczegółowe informacje oraz wykaz wydarzeń w poszczególnych miastach znajdują się na stronach: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl oraz www.unleashingideas.org.