Za zasługi dla obronności kraju

Data publikacji: 26 listopada 2013

W uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej brązowe medale za zasługi dla obronności kraju otrzymały 26 listopada trzy panie. Medalem odznaczono starostę Lucynę Ekkert, a także Barbarę Kosińską i Marię Sikorę biorące od wielu lat udział w pracach Powiatowej Komisji Lekarskiej podczas prowadzenia kwalifikacji wojskowej. Medale wręczył ppłk Roman Nowogrodzki – Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach. Odznaczenie nadawane jest przez Ministra Obrony Narodowej.