Dwa złote medale w Pucharze Polski

Data publikacji: 28 listopada 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Na rozegranym 23 listopada w Ząbkowicach Śląskich Pucharze Polski Karate Kyokushin kolejny świetny start zanotowali zawodnicy tarnogórskiego TKS-u „Karate”. Dobrosława Habraszka (-65 kg )i Marek Wolny (-90kg) – aktualni Mistrzowie Polski Seniorów wywalczyli złote medale w swoich kategoriach!

Obydwoje, jako rozstawieni rozpoczęli swoje starty od fazy ćwierćfinałowej. Dobrosława Habraszka pokonała w niej Agatę Wlaźlak z Częstochowy, a Marek Wolny, Jakuba Jakubasika z Warszawy. W półfinałach Habraszka pokonała Emilie Płaszczyńską z Ostrołęki, a Wolny Andrzeja Winiarskiego z Chrzanowa. Walki finałowe były rewanżami za Mistrzostwa Polski. W obydwu przypadkach rewanż się nie udał Tarnogórzanie ponownie okazali się lepsi. Dobrosława Habraszka po dogrywce zwyciężyła Katarzynę Krajzę Moczydłowską, a Marek Wolny również po dogrywce Juliana Szerszenia z Warszawy. Trecie miejsce wywalczył w kategorii do 80 kg Patryk Kostrzewa, który od dłuższego czasu trenuje w Tarnowskich Górach, a reprezentuje Klub z Radzymina. Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Dobrosława Habraszka, która została uznana najlepszą zawodniczką turnieju. Wśród mężczyzn to wyróżnienie spotkało Patryka Sypienia z Wrocławia. Pozostali reprezentanci TKS-u (Artur Dymarczyk, Aleksandra Balbierz, Szymon Grzegorzyca i Karol Maruszczyk) odpadli niestety w eliminacjach. W klasyfikacji drużynowej TKS „Karate” zajął II miejsce za drużyną z Wrocławia (Sypień Dojo). W Pucharze Polski wzięło udział prawie 270 zawodników z około 60 klubów z całej Polski.

Bogdan Lubos (trener): Dobrosława i Marek potwierdzili swoją dominację w Polsce. Dla Marka był to bardzo ważny start. Po pechowej porażce na ostatnich Mistrzostwach Europy Młodzieżowców bardzo chciał i wystartować i wygrać w Ząbkowicach. To się udało. Nie powiodło się tym razem naszemu wicemistrzowi Europy Kadetów Szymonowi Grzegorzycy, który dał się trafić i przegrał swoją walkę eliminacyjną. To w sporcie, a szczególnie w tym wieku się zdarza i myślę, że w kolejnych startach Szymon potwierdzi swoją klasę. Listopad i grudzień to dla nas bardzo trudny okres. Praktycznie co tydzień są jakieś zawody, w tym dla nas bardzo ważne, bo organizowane przez nasz Klub Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Radzionkowie 14 grudnia. Tam będziemy bronić drużynowego tytułu Mistrza Polski wywalczonego w ubiegłym roku.