Please install Yoast SEO plugin and enable the breadcrumb option to use this shortcode!

Ahinsa na podium

Data publikacji: 3 grudnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Niedziela 24 listopada była dniem startu zawodników województwa śląskiego oraz UKS Judo „Ahinsa”. We Wrocławiu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików. W składzie reprezentacji województwa śląskiego walczył w wadze 42 kg zawodnik „Ahinsy” Tarnowskie Góry Jakub Binek wygrywając wszystkie walki, czym walnie przyczynił się do zwycięstwa naszego województwa w rywalizacji krajowej. Oprócz chłopców, także dziewczęta zdobyły tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Młodziczek. Dwa tytuły mistrzowskie świadczą o tym, że jesteśmy najmocniejszym województwem w grupie młodzików i młodziczek.

W tym samym czasie w Mysłowicach, odbyło się uroczyste zakończenie Ligi Szkolnej Grand Prix 2013. Łącznie w całym cyklu wystartowało ponad 1100 z 47 klubów nie tylko z Polski ale również z Czech, Słowacji i Ukrainy.

W kategorii indywidualnej za najlepsze wyniki wyróżnienia otrzymali:
Jakub Binek – za 1 miejsce (spośród 92 zawodników) w kat. U15
Gabriel Nolewajka – za 1 miejsce (spośród 71 zawodników), w kat. wiek. U-9;
Agata Binek – za 2 miejsce (spośród 63 zawodniczek), w kat. wiek. U-13
Dominik Kapała – za 7 miejsce (spośród 135 zawodników) w kat. wiek. U-11;
Martyna Nolewajka – za 10 miejsce (spośród 63 zawodniczek), w kat. wiek. U-13
Tuż za najlepszą 10 w swoich kategoriach znaleźli się: Łukasz Szołtysik i Gosia Woś. Drużynowo klub zajął 4 miejsce.

Po tej uroczystości, rozegrano Mistrzostwa Mysłowic, w których zwycięstwa odnieśli zdobywając złote medale: Małgosia Woś, Łukasz Szołtysik Martyna Nolewajka. III miejsce i brązowy medal wywalczył Dominik Kapała. 7 miejsca zajęli Antoś Woś i Gabryś Nolewajka.