Górnicze świętowanie w „Faserze”

Data publikacji: 3 grudnia 2013

3 grudnia załoga tarnogórskiej Fabryki Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych „Faser” S.A. świętowała „Barbórkę”. – Rok 2013 był trudny dla naszej firmy, bowiem kryzys w przemyśle wydobywczym przełożył się na kondycję finansową spółki. Jednakże w roku 2013 odnotowaliśmy też sukces. „Faser” przystąpił do procesu certyfikacji w zakresie zarządzania jakością i spełnił wymagania certyfikatu AQAP 2110:2009 – zaznaczył w swym wystąpieniu prezes spółki Jacek Świątek.

Certyfikat jakości AQAP 2110:2009 podczas uroczystości przekazał prezesowi spółki „Faser” Witold Pokora, kierownik Zakładu Systemów Jakości i Zarządzania w Warszawie. AQAP to dokument, który określa wymagania dotyczące systemów zapewniania jakości dostawców produkujących wyroby lub dostarczających usługi na potrzeby sił zbrojnych państw członkowskich NATO oraz wytyczne w zakresie funkcjonowania systemu zapewniania jakości dostaw tych wyrobów.

Obchodom „Barbórki” towarzyszyło jak co roku wręczanie górniczych odznaczeń i medali. Pogratulowano między innymi pracownikom, którzy świętowali jubileusze pracy w „Faserze”, a szczególnie gorącymi brawami nagrodzono Stanisława Kamilowskiego, który w firmie pracuje już 50 lat, i jak podkreślił z humorem – pracować zamierza dopóki się da. Podziękowania za owocną pracę wkładaną w produkcję górniczego sprzętu ratunkowego oraz życzenia bezpiecznej i stabilnej pracy załodze firmy złożyli przedstawiciele władz samorządowych, w tym starosta Lucyna Ekkert.

Barbórkę uświetniły występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach.