Regionalny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Data publikacji: 6 grudnia 2013

2 grudnia. w auli Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach odbyła się I Gala Regionalnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Tradycji Ludowego Wojska Polskiego im. Gen. Zygmunta Berlinga, Szkoła Podstawowa nr 13 w Tarnowskich Górach oraz Zespół Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcacych w Tarnowskich Górach. Honorowy patronat nad konkursem objęła Radna Sejmiku Śląskiego pani Barbara Dziuk.

Konkurs odbył się 19 listopada i jego głównym celem było krzewienie wśród dzieci wrażliwości na muzykę, promocja sztuki wokalnej oraz popularyzacja polskiej pieśni patriotycznej. Podczas Gali Radny Sejmiku Śląskiego Gustaw Jochlik wręczył odznaczenia „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”. Laudację na temat nagrodzonych wygłosiła Barbara Dziuk rekomendując do odznaczenia: Waldemara Głaska, Józefa Jureczka, Franciszka Jagusiaka. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych i miejskich. Uroczystość swym występem uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zendku.

Nagrody wręczono w następujących kategoriach:
– Kategoria soliści gimnazjum I miejsce i szczególne wyróżnienie – Karolina Gonet.
– Kategoria soliści: I miejsce ex aequo Jakub Markowski i Klaudia Czyżewska, III miejsce Jagosz Monika.
– Kategoria duety, tercety i kwintet. 2 pierwsze miejsca ex aequo – kwintet ze Szkoły Podstawowej nr 13, oraz Aleksandra Jagosz, Klaudia Warmuszok i Aleksandra Szudlo. III miejsca Julia Mazur i Dagmara Dudę. II miejsce Agnieszka Jagosz i Dawid Nowak.
– Kategoria zespoły muzyczne ex aequo I miejsce Zespół Bez Nazwy oraz zespół z Gimnazjum nr 5.

Gratulujemy i dziękujemy gościom za tak liczny udział.