Murowany sukces tarnogórskiej Budowlanki

Data publikacji: 9 grudnia 2013

Drugi rok z rzędu uczniowie pod opieką pana mgr inż. Jerzego Urbaniaka odnieśli sukces na Międzynarodowym Turniej Budowlanym w Raciborzu. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych – Dawid Kruczek i Kamil Opiełka zajęli trzecie miejsce na turnieju, który odbywał się w dniach 2 –3 grudnia w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Patronat nad turniejem sprawował Starosta Raciborski, a współorganizatorami były firmy Winenberger Polska, Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional i KB BLOK – Brno. W zawodach profesjonalistów udział wzięło 11 drużyn dwuosobowych, czyli uczniowie z Ostrawy, Opawy, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Limanowej, Mielca, Żywca, Gliwic, Tych oraz z Tarnowskich Gór.
W konkursie współzawodniczyły drużyny murarskie uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników, wykonując zadania praktyczne zgodnie z przygotowaną dokumentacją. Wykonano pracę w czterech systemach: aplikacja systemu ociepleń Dekoral Professional, Porotherm DRYFIX, Klinkier TERCA oraz KB Blok. Pierwsza część turnieju polegała na zatopieniu siatki w styropianie i nałożenie tynku podkładowego, wymurowanie fragmentu ściany metodą Porotherm DRYFIX oraz wykonanie fragmentu konstrukcji z cegły klinkierowej TERCA. W drugiej części uczestnicy musieli wykonać fragment ogrodzenia w systemie KB BLOK i dokończyć pracę w systemie Dekoral Professional.
Prace oceniała komisja konkursowa, która pod uwagę brała dokładność wykonania, zgodność z dokumentacją, estetykę, przygotowanie narzędzi do pracy, ich konserwację po ukończeniu pracy oraz stosowanie zasad bhp.
W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła trzecie miejsce po zespołach w Raciborzu i Mielcu. Organizatorzy wręczyli najlepszym drużynom nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Uczniom oraz opiekunowi drużyny – serdecznie gratulujemy!