VIII Powiatowy Konkurs Chemiczny

Data publikacji: 9 grudnia 2013

Tradycją Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach stało się organizowanie Powiatowego Konkurs Wiedzy Chemicznej dla Gimnazjalistów pod patronatem Starosty Tarnogórskiego. W tegorocznym konkursie, zorganizowanym już po raz ósmy, udział wzięło 20 uczniów gimnazjów z trzech powiatów: tarnogórskiego, gliwickiego i bytomskiego.

4 grudnia odbył się pierwszy – pisemny etap konkursu – młodzież rozwiązywała 44 zadania z chemii ogólnej i nieorganicznej oraz krzyżówkę chemiczną. Zwycięzcy pierwszego etapu zostaną wytypowani spośród dwuosobowych zespołów z najwyższą liczbą punktów i wezmą udział w części praktycznej konkursu, zaplanowanej na 13 lutego 2014 r.

Do konkursu zgłosiły się: Gimnazjum nr 5 w Tarnowskich Górach – opiekun Danuta Śmielewska, Salezjański Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach – opiekunowie Alicja Przybycień i Adam Stępień, Gimnazjum w Brynku – opiekunowie Urszula Keller i Katarzyna Bąk, Gimnazjum nr 1 w Pyskowicach – opiekun Elżbieta Grobelna-Boś, Gimnazjum nr 2 w Pyskowicach – opiekun Alicja Gierlotka, Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu – opiekun Bożena Brzęczek.