Nowy chodnik przy Wolności

Data publikacji: 10 grudnia 2013

Zakończył się pierwszy etap budowy chodnika wraz z systemem odwodnienia w ciągu ulicy Wolności, stanowiącej drogę powiatową łączącą Tarnowskie Góry i Kamieniec. Łączna długość nowego chodnika to 144 m, natomiast całkowita jego powierzchnia wynosi 261 m kw. Roboty obejmowały budowę nawierzchni chodnika z kostki betonowej oraz wykonanie odwodnienia wraz z niezbędnymi kolektorami, studniami rewizyjnymi i separatorami. Koszt zadania to 176 839 zł brutto. Odbioru technicznego inwestycji 10 grudnia dokonali: dyrektorzy Zarządu Dróg Powiatowych: Eugeniusz Wesołek i Gabriel Przykuta oraz członek Zarządu Powiatu – Marian Szukalski, w asyście przedstawiciela firmy „Gramar” z Lublińca – wykonawcy zadania.