Piernik w roli głównej

Data publikacji: 10 grudnia 2013

Szopki i chatki, choinki i prezenty pod nimi, stroiki i bałwanki – wszystko z piernika, w połączeniu z ogromną precyzją i finezją sprawiło, że w holu Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich zapachniało magią świąt. Wyjątkowy nastrój był wynikiem Bożonarodzeniowego Konkursu Cukierniczego zorganizowanego 9 grudnia pod hasłem „Piernik w roli głównej”. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 12 uczniów szkoły.

Zadaniem konkursowym było wykonanie techniką dowolną z gotowych wypieczonych elementów z ciasta piernikowego dekoracji bożonarodzeniowych. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się olbrzymią kreatywnością. W przedstawionych pracach widać było trud, zaangażowanie i serce włożone w wykonanie najmniejszych elementów dekoracyjnych.

Oryginalność i pomysłowość w wykonaniu cukierniczych łakoci wprawiły w niemały kłopot jury, mające wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie po długich i emocjonujących obradach przedstawiono werdykt konkursu.

I miejsce – Dorota Sus z kl. II cukiernik
II miejsce – Jolanta Wyciślik z kl. III cukiernik
III miejsce – Daria Nitka z kl. III cukiernik

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe upominki, a laureaci odebrali z rąk Elżbiety Susek – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Gastronomiczno –Hotelarskich.

A dla uzupełnienia tekstu „piernikowy” wiersz:

Magia świąt

Pieką pierniki piekarze
Bo tak tradycja im każe
Pięknie pachną pierniki
Wanilia, miody, goździki.

Suną saniami po śniegu
Srebrzyste kolędy w biegu
Sypki śnieg śnieży na dworze
Jak lukier, w białym kolorze.

Cierpliwie czekają dzieci
Mikołaj do nich przyleci
Czary się czają w kominie
W miłej, świątecznej godzinie.

Wojciech Kleta