Za mundurem…

Data publikacji: 12 grudnia 2013

„Za mundurem…” to nazwa najnowszej wystawy w Centrum Kultury Śląskiej, której uroczyste otwarcie nastąpi dziś – 12 grudnia o godz. 17.00. Będą na niej prezentowane m.in. polskie i zagraniczne mundury wojska i policji (w tym mundur żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, mundur milicjanta z okresu PRL, mundury amerykańskie), hełmy, bagnety oraz pamiątki z powstań śląskich i z II wojny światowej. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Michała Giergiela oraz Jarosława Wrońskiego, członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej Powstań Śląskich „Weteran”. Patronat nad wystawą sprawują Dowódca 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach pułkownik Bogdan Kula oraz Komendant Powiatowy Policji podinspektor Andrzej Wystalski.
Dodatkową atrakcją otwarcia wystawy będzie prezentacja uzbrojenia szlachty polskiej od XVI do XVIII w., pochodzącego ze zbiorów Krzysztofa Banasia, połączony z efektownym pokazem władania białą bronią – wstęp wolny.