Świątecznie w Chemiku

Data publikacji: 23 grudnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Wyjątkowe jasełka po śląsku odbyły się 20 grudnia w Zespole Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących. Najpierw uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć scenkę pt. „Ło pierniku”, w wykonaniu uczennic, Nicoli Wiesner i Katarzyny Miszczyk. Następnie występ przygotowali nauczyciele Chemika, którzy wcielili się w role zwykłych ludzi, przeżywających swoją wewnętrzną przemianę pod wpływem nadejścia Dzieciątka Bożego.

Wyjątkowe jasełka po śląsku odbyły się 20 grudnia w Zespole Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących. Najpierw uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć scenkę pt. „Ło pierniku”, w wykonaniu uczennic, Nicoli Wiesner i Katarzyny Miszczyk. Następnie występ przygotowali nauczyciele Chemika, którzy wcielili się w role zwykłych ludzi, przeżywających swoją wewnętrzną przemianę pod wpływem nadejścia Dzieciątka Bożego. Nauczyciele: Zygmunt Pandzioch (kierowca autobusu), Jolanta Bodusz (nauczycielka), Beata Wardulińska (sklepowa), Anna Kulisz (pielęgniarka), Ewa Bugiel – Nowak (bizneswoman), Daniel Kamiński (masorz) oraz Jarosław Wesołek (celebryta) a także uczennica Magdalena Kubicka (anioł), brawurowo odegrali swoje role, doprowadzając widownię do łez radości i śmiechu. Na koniec aktorzy dostali owację na stojąco. Scenariusz i reżyseria spektaklu należała do Kariny Burdy. Inicjatywa wspólnego świętowania uczniów i nauczycieli była doskonałym elementem integracji społeczności szkolnej. Występ zostanie wyemitowny w Radio Piekary w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
A my słowami tekstu z jasełek życzymy Państwu: „Niych te świynta do Wos byndom woniały choinkom i brzmiały Kolendom. Niych zgoda się zrodzi w kożdyj Familiji, tego Wom życzymy, nasi roztomili!”

Call Now ButtonZadzwoń teraz