Please install Yoast SEO plugin and enable the breadcrumb option to use this shortcode!

6 medali i drużynowy tytuł dla TKS-u „Karate”

Data publikacji: 30 grudnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Sześć medali indywidualnych i złoto drużynowe wywalczyli reprezentanci tarnogórskiego TKS-u „Karate” na rozegranych w dniu 14 grudnia 2013 roku w Radzionkowskiej hali MOSiR XXIV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców do 21 lat Karate Kyokushin. Złote medale wywalczyli faworyci – Marta Lubos (-55 kg) i Marek Wolny (+80 kg). Obydwoje dołożyli także medale w lekkim kontakcie, Marta Lubos zdobyła srebrny, a Marek Wolny brązowy medal. Dwa brązowe krążki przypadły Sandrze Nowak (-55 kg) i Damianowi Jaśkiewiczowi (-70 kg). W klasyfikacji drużynowej TKS „Karate” zwyciężył zdecydowanie wyprzedzając Suwałki oraz Radzymin i Lidzbark Warmiński.
W rozegranych na trzech matach Mistrzostwach wzięło udział 148 zawodników z 46 klubów z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a oglądał je komplet Publiczności. Ich organizatorem był Tarnogórski Klub Sportowy „Karate” kierowany przez Mariusza Długajczyka i Bogdana Lubosa. Współorganizatorami były Gminy Radzionków i Tarnowskie Góry . Zawody miały uroczystą oprawę i bardzo sprawny przebieg. Zwycięzcy otrzymali wykonane ręcznie z węgla trofea i piękne, odlewane medale.
Podczas zawodów uroczyście zakończyli swoją bogatą w sukcesy karierę 5-krotny Mistrz Europy – Krzysztof Habraszka i Mistrz Europy z 1989 roku – Janusz Morys, którzy po krótkim pokazie stoczyli swoją ostatnią sędziowaną, zakończoną remisem walkę. Publiczność przyjęła obu Mistrzów owacją na stojąco.

W przeddzień Mistrzostw odbył się uroczysty bankiet – SAYONARA z okazji XXV- lecia Tarnogórskiego Klubu Sportowego „Karate” z udziałem władz Tarnowskich Gór i Radzionkowa, sponsorów, kierowników ośrodków biorących udział w Mistrzostwach oraz czołowych zawodników i instruktorów Klubu. Jubileusz był okazją do wspomnień, a było co wspominać. Zawodnicy TKS-u „Karate” w ciągu tych XXV lat wywalczyli ponad 470 medali imprez Mistrzowskich w kraju i za granicą, w tym ponad 30 medali Mistrzostw Świata i Europy. Najbardziej utytułowani zawodnicy to wśród pań Dobrosława Habraszka i Marta Lubos, a wśród panów Krzysztof Habraszka, Janusz Morys i Marek Wolny. Czołowi zawodnicy, trenerzy i działacze klubu zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami oraz obchodami XXV- lecia tarnogórskiego Klubu objęła Ambasada Japonii oraz Burmistrzowie Tarnowskich Gór – Arkadiusz Czech i Radzionkowa – Gabriel Tobor, którzy dokonali otwarcia Mistrzostw. Patronat Medialny objął Dziennik Zachodni oraz TVP Katowice, która przeprowadziła relację z Mistrzostw.