Srebro Marty Lubos w Mistrzostwach Polski

Data publikacji: 30 grudnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Kolejny znakomity start zanotowała zawodniczka TKS-u „Karate” Tarnowskie Góry Marta Lubos. Na rozegranych w Płocku 21 grudnia XIV Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii otwartej wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski! Startująca na co dzień w kategorii do 55 kg Tarnogórzanka, która po raz pierwszy w swojej karierze wystartowała w zwanej „królewską” kategorii otwartej (bez podziału na wagi),musiała zmierzyć się ze znacznie cięższymi od siebie przeciwniczkami i poradziła sobie znakomicie.

Kolejny znakomity start zanotowała zawodniczka TKS-u „Karate” Tarnowskie Góry Marta Lubos. Na rozegranych w Płocku 21 grudnia XIV Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii otwartej wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski! Startująca na co dzień w kategorii do 55 kg Tarnogórzanka, która po raz pierwszy w swojej karierze wystartowała w zwanej „królewską” kategorii otwartej (bez podziału na wagi),musiała zmierzyć się ze znacznie cięższymi od siebie przeciwniczkami i poradziła sobie znakomicie. Marta Lubos po wolnym losie w eliminacjach, w ćwierćfinale bezdyskusyjnie pokonała o 10 kg cięższą Beatę Wirkowską z Białegostoku. W półfinale czekała na nią jedna z najlepszych polskich zawodniczek kategorii ciężkiej, zwyciężczyni niedawnego Pucharu Polski, ważąca 72 kg Iwona Lewandowska z Piaseczna. Bardzo wyrównana walka i dwie dogrywki nie przyniosły rozstrzygnięcia. W tej sytuacji o zwycięstwie decyduje różnica wagi (min 5 kg). Zawodniczka TKS-u „Karate” była lżejsza od swojej rywalki o prawie 15 kg i to ona awansowała do finału, którym zmierzyła się z inną zawodniczką kategorii lekkiej, wielokrotną Mistrzynią Polski i medalistką Mistrzostw Europy Agnieszką Winek z Józefowa. Tu także po walce i dwóch dogrywkach sędziowie w dalszym ciągu wskazywali remis. Waga zawodniczek także była równa. O wygranej w takim przypadku decyduje rozgrywany przed półfinałami test tameshiwari (łamania desek). W tej próbie lepsza była zawodniczka z Józefowa i to ona została Mistrzynią Polski. Srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii otwartej dla ważącej niespełna 60 kg, dwudziestoletniej Marty Lubos to ogromny sukces i ósmy już medal (6 złotych i 2 srebrne) imprez mistrzowskich wywalczony w tym roku!

Trener /i ojciec/ Bogdan Lubos: Marta miała bardzo udany, ale i bardzo ciężki ten rok. Wywalczyła wiele medali w tym Młodzieżowe Mistrzostwo Europy. Na dobre zadomowiła się w europejskiej czołówce. Na Mistrzostwa Polski w kategorii otwartej pojechała żeby wystartować bez żadnych obciążeń. W starciach z zawodniczkami z kategorii ciężkiej nie była faworytką jednak walczyła znakomicie i zdołała je pokonać. Szczególnie wygrana z Lewandowską jest bardzo cenna. Ta zawodniczka na niedawnym Pucharze Polski nie miała sobie równych. Przy odrobinie szczęścia mogła zostać nawet Mistrzynią Polski. W teście tameshiwari (łamanie desek) zdecydowaliśmy wspólnie o podjęciu ryzyka i Marta próbowała jako jedyna kobieta rozbić 4 deski – o jedną więcej od Agnieszki, niestety tym razem ta próba się nie powiodła, a jak sie później okazało to zdecydowało o tytule.

Call Now ButtonZadzwoń teraz