Orszak Trzech Króli

Data publikacji: 6 stycznia 2014

Pierwszy raz Mędrcy ze Wschodu w drodze do Betlejem zawitali do Tarnowskich Gór! Barwny Orszak Trzech Króli, a nawet czterech – wliczając króla Jana III Sobieskiego, przeszedł dziś ulicami miasta. Do niezwykłych ulicznych jasełek, organizowanych dziś w 180 miastach w Polsce, dołączyły prawdziwe tłumy mieszkańców naszego powiatu. Organizatorami wydarzenia byli uczniowie i nauczyciele Salezjańskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Ambasadorami Orszaku Trzech Króli byli: starosta Lucyna Ekkert i burmistrz miasta Arkadiusz Czech.