Miłośnicy działają już 60 lat!

Data publikacji: 3 lutego 2014

Z okazji 60-lecia działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej w sobotę 1 lutego w Tarnogórskim Centrum Kultury zebrali się członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia. Życzenia i gratulacje składali m.in. starosta Lucyna Ekkert, przedstawiciele władz miasta, województwa, a także komendanci powiatowych służb mundurowych.

W podziękowaniu za aktywność Marek Kandzia wraz z trójką najbardziej aktywnych członków Stowarzyszenia, zostali odznaczeni odznakami za zasługi dla województwa śląskiego. Natomiast Stowarzyszenie wręczyło specjalne, jubileuszowe medale przyjaciołom i instytucjom, które mu pomagają. Jedno z nich otrzymało Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

W trakcie jubileuszu przewodniczący Marek Kandzia przedstawił historię Stowarzyszenia, a także mówił o planach na przyszłość. W tej najbliższej Stowarzyszenie starać się będzie o wpisanie tarnogórskich podziemi (wraz z Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga) na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Jubileusz uświetnił występ zespołu „Mały Śląsk” oraz prof. Gabrieli Szendzielorz, która wykonała utwór fortepianowy „Dzwony”.