Logotyp Ucze sie w TG

Więcej wykroczeń i mandatów oraz niestety ciągle wrastająca liczba kierujących po spożyciu alkoholu. Więcej bójek. Za to mniej rozbojów, kradzieży, włamań i zniszczeń mienia. 5 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, w ramach rocznej narady służbowej, podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie tarnogórskim w roku ubiegłym, osiągnięte przez policjantów wyniki, a także przedstawiano pomysły na rozwiązanie najbardziej pilnych problemów. Spotkanie było także okazją do podkreślenia efektów dotychczasowej współpracy Powiatowej Komendy Policji z samorządami.

Komendant tarnogórskiej policji, podinspektor Andrzej Wystalski, złożył podziękowania staroście Lucynie Ekkert za udaną współpracę, w szczególności za wydaną po koniec ubiegłego roku decyzję ustanawiającą trwały zarząd na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, w odniesieniu do nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa w Tworogu. Dzięki tej decyzji, stanowiącej trójstronne porozumienie pomiędzy Starostą Tarnogórskim, Nadleśniczym Nadleśnictwa Brynek oraz Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach, możliwa będzie budowa nowego komisariatu w Tworogu. Zgodnie z wstępnymi założeniami inwestycja zrealizowana będzie do końca 2016 roku.

Cieszymy się bardzo, że tak sprawnie i szybko udało się pozyskać teren pod tę inwestycję. Zrobimy wszystko by ten komisariat wybudować – zapewnił obecny na spotkaniu zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Roman Rabsztyn.

Starosta Lucyna Ekkert podziękowała policjantom za udaną współpracę, w szczególności za wspólne działania w ramach funkcjonującej przy Staroście Tarnogórskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

W ubiegłym roku w ramach posiedzeń Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zajmowaliśmy się między innymi sprawami dotyczącymi ograniczenia przemocy w rodzinie i profilaktyki uzależnień. Jestem wdzięczna za Państwa działania oraz cenne sugestie i spostrzeżenia, które przekładają się na poprawę bezpieczeństwa w naszym powiecie – mówiła starosta.

Prowadzący spotkanie komendanci pokazali, w jak wielu obszarach praca tarnogórskich policjantów przynosi pożądane wyniki. Zaproszeni goście wskazali również pozytywne efekty wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa oraz podkreślali, jak ważna jest w oczach społeczeństwa obecność umundurowanych policjantów, szczególnie zaś dzielnicowych.