Kok i fryzura z romantyzmu

Data publikacji: 12 lutego 2014

Wyróżnienie specjalne i dyplom sygnowany podpisem Mistrza Świata Fryzjerstwa Andrzeja Matrackiego otrzymała Aneta Pieklak – uczennica Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach podczas X Edycji Konkursu Regionalnego „Młody mistrz fryzjerstwa”. Finał konkursu odbył się 11 lutego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Tarnogórską „Sorbonę” reprezentowała również Sandra Bartosik. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką mgr Marii Kornaś – nauczyciela przedmiotów zawodowych – fryzjerskich.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół fryzjerskich z województwa śląskiego. Młodzi adepci fryzjerstwa startowali w dwóch konkurencjach: pierwsza obejmowała wykonanie fryzury – klasycznego koka z elementem nowoczesności na główce treningowej o naturalnym kolorze włosów, druga na wykonaniu fryzury inspirowanej epoką romantyzmu.

Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący – Henryk Nowok – mistrz fryzjerstwa, egzaminator, sędzia międzynarodowych konkursów fryzjerskich, reprezentujący salon „Henryk” w Mysłowicach; członkowie: Krystyna Jasikowska – Kos – salon
fryzjerski „Uroda” w Będzinie, Agnieszka Wójcik – salon fryzjerski Jean
Louis David w Katowicach, oceniała wykonane zadania według następujących kryteriów: w pierwszej konkurencji: precyzyjność, czystość i efektowność wykonanej fryzury, w drugiej konkurencji: pomysł, efektowność, staranność wykonanej fryzury, a także dobór stroju i makijażu.

Tegoroczną X edycję konkursu uświetnił pokaz metamorfoz przygotowany przez
stylistki salonu Jean Louis Dawid Annę Kiepurę oraz Gabrielę Karbownik.