Remont drogi i korekta skrzyżowania

Data publikacji: 12 lutego 2014

12 lutego odbyło się spotkanie poświęcone kwestii remontu drogi – łącznika pomiędzy ulicami Bytomską i Oświęcimską w Tarnowskich Górach. Inwestycja związana jest z korektą geometrii skrzyżowania ulicy Bytomskiej z drogą łączącą ulicę Bytomską z Oświęcimską. Realizacja zadania pozwoli na włączenie przedmiotowej drogi do ronda im. ks. Franciszka Blachnickiego. Korekta geometrii skrzyżowania oraz remont drogi jako wspólna inwestycja powiatu i miasta ma na celu poprawę bezpieczeństwa i uregulowanie kwestii ruchu drogowego do Hali Targowej oraz zlokalizowanych w ciągu drogi przedsiębiorstw.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, Zarządu Dróg Powiatowych i Komendy Powiatowej Policji. Władze powiatu reprezentował członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski.