Niezwykły bal w pałacowych wnętrzach

Data publikacji: 14 lutego 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

13 lutego Centrum Kultury Śląskiej, jak na pałac przystało, zapełniło się księżniczkami, królewnami, dworzanami i innymi barwnymi postaciami. Na wyjątkowym balu karnawałowym bawili się podopieczni Domów Opieki Społecznej z Nakła Śląskiego, Tarnowskich Gór, Bytomia, Michałkowic, Miedar, Pszczyny i Świętochłowic. Bal zorganizowały siostry boromeuszki z DSP w Nakle Śląskim przy współpracy Centrum Kultury Śląskiej, które udostępniło swoje sale. Bal odbył się pod honorowym patronatem starosty tarnogórskiego Lucyny Ekkert, która pojawiła się na rozpoczęciu.

13 lutego Centrum Kultury Śląskiej, jak na pałac przystało, zapełniło się księżniczkami, królewnami, dworzanami i innymi barwnymi postaciami. Na wyjątkowym balu karnawałowym bawili się podopieczni Domów Opieki Społecznej z Nakła Śląskiego, Tarnowskich Gór, Bytomia, Michałkowic, Miedar, Pszczyny i Świętochłowic. Bal zorganizowały siostry boromeuszki z DSP w Nakle Śląskim przy współpracy Centrum Kultury Śląskiej, które udostępniło swoje sale. Bal odbył się pod honorowym patronatem starosty tarnogórskiego Lucyny Ekkert, która pojawiła się na rozpoczęciu. Zajrzał także na chwilę proboszcz parafii z Nakła Śląskiego ks. Eugeniusz Bill z wikarym.
Nie była to zwykła zabawa, ponieważ wszyscy jej uczestnicy – podopieczni i ich opiekunowie, sióstr zakonnych nie wyłączając – przybyli w pięknych i szykownych kostiumach dworskich. Dyrektor Stanisław Zając oraz Akadiusz Kuzio-Podrucki wystąpili we frakach. Tańce rozpoczęły się menuetem, a w pierwszej parze zatańczyli dyrektor Zając oraz dyrektorka DSP w Nakle Śląskim Katarzyna Pudzisz, czyli siostra Stefania. Potem do tańca przygrywała skoczniejsza już muzyka serwowana przez Izabelę i Marka Kopców. Odbyły się także konkursy z nagrodami.
Atmosfera była znakomita, bawił się kto mógł, także starsze osoby dawały się porwać czarowi muzyki. W przerwach goście – skupieni w hrabstwach – zasiadali przy ładnie udekorowanych stołach, racząc się wybornym ciastem oraz bograczem.

Call Now ButtonZadzwoń teraz