Niech żyje bal!

Data publikacji: 17 lutego 2014

Obrazy, fotografie, rzeźby, książki, pióra, kufer piknikowy, pobyt w luksusowym SPA, zakupy w „Ogrodzie Śląskim” połączone ekstremalną jazdą bojowym wozem pancernym dla 9 osób, filiżanki herbaciane z Książęcej Manufaktury Porcelany Fürstenberg, wstęp na koncert poświęcony twórczości Czesława Niemena, tort na zamówienie wypieczony przez samą panią sekretarz. Wszystkie te przedmioty podarowane przez ludzi dobrego serca licytować można było na aukcji charytatywnej, która towarzyszyła tegorocznemu Balowi Starosty Tarnogórskiego. To doniosłe wydarzenie odbyło się 15 lutego w świerklanieckim Pałacu Kawalera. Wśród znamienitych gości znaleźli się przedstawiciele instytucji kultury, środowisk gospodarczych, medycznych, oświatowych, sektora NGO oraz samorządowcy. Swoją obecnością Bal Starosty zaszczycili w tym roku między innymi: profesor Jerzy Buzek, eurodeputowana Małgorzata Handzlik i Wicewojewoda Śląski Andrzej Pilot. W Balu Starosty wzięło udział 49 par.

Dzięki życzliwości i ofiarności gości tegorocznego balu udało się zgromadzić w ramach aukcji kwotę w wysokości 9 960 zł. Przeznaczona ona zostanie na rzecz 16-letniego Adriana Ciby ze Strzybnicy, który zmaga się z poważną chorobą, jaką jest dystrofia mięśniowa typu Duchennea. Adrian jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum i ze względu na ograniczenia ruchowe korzysta z nauczania indywidualnego. Jego choroba stwarza ograniczenia i szybko postępuje. Aukcję poprowadziły dwie panie Kowalskie – Irena Lukosz Kowalska i Gabriela Kowalska.

Najdrożej wylicytowane w ramach aukcji dary to: ofiarowane przez wicewojewodę Andrzeja Pilota pióro (900 zł), naszyjnik firmy YES przekazany przez starostę Lucynę Ekkert (900 zł), voucher dla dwóch osób w Hotelu Piwniczna Spa and Conference – dar Przemysława Olesia (700 zł), zestaw Parker ofiarowany przez profesora Jerzego Buzka (620 zł), bon upominkowy sekretarz powiatu – Aleksandry Król – Skowron na własnoręcznie wypieczony przez nią tort (550 zł) i bon towarowy na zakupy w Centrum Ogrodniczym „Ogród Śląski” w pakiecie z ekstremalną jazdą w postaci 40 minutowego przejazdu wozem bojowym FV430 – brytyjskim transporterem opancerzonym z 1967 roku dla 9 osób wraz z możliwością samodzielnego prowadzenia pojazdu, ufundowany przez Antoniego Żurka (500 zł), obraz przedstawiający maki ofiarowany przez Starostę lublinieckiego, wykonany własnoręcznie na warsztatach terapii zajęciowej przez podopiecznych DPS Lubliniec (500 zł).

Przedmioty na aukcję ofiarowali: profesor Jerzy Buzek. eurodeputowana Małgorzata Handzlik, Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, I Wicewojewoda Śląski Andrzej Pilot, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Gustaw Jochlik, Starosta Tucholski Dorota Gromowska, Starosta Lubliniecki Joachim Smyła, Starosta Tarnogórski Lucyna Ekkert, Prezydent Piekar Śląskich Stanisław Korfanty, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech, Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Wójt Gminy Krupski Młyn Jan Murowski, Wójt Gminy Świerklaniec Kazimierz Flakus, Antoni Żurek i Centrum Ogrodnicze „Ogród Śląski”, Sekretarz Powiatu Aleksandra Król – Skowron, Centrum Kultury Śląskiej, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Irena i Roman Gatysowie, Izba Przemysłowo – Handlowa, Mieczysław Filak, Przemysław Oleś i „Olmet”, Arkadiusz Kuzio – Podrucki, Jan Drechsler, Wiceprezes Agencji Artystycznej WAGART Stanisław Gubała, Dyrektor Śląskiego Zakładu PKP Cargo Zenon Zemła oraz Izabela Karaś, laureatka Konkursu „Gwiazdy Spichlerza 2014 – 2015”, w kategorii rękodzieło, organizowanego przez LGD Spichlerz Górnego Śląska.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i uczestnikom aukcji za okazaną życzliwość oraz wsparcie. Łączymy również podziękowania dla dyrekcji i pracowników Pałacu Kawalera w Świerklańcu za współorganizację tego wyjątkowego wydarzenia, jakim był tegoroczny Bal Starosty.

Zdjęcia z Balu Starosty autorstwa tarnogórskich fotografek: Ewy Urbańczyk i Katarzyny Niemiec.