Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji: 19 lutego 2014

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 24 lutego – 1 marca 2014 roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W związku z tą akcją w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach (ul. Sienkiewicza 16) w dniach od 24 lutego do 28 lutego 2014 roku, w godzinach od 12.00 do 14.00, w pokoju 201, będą pełnione dyżury bezpłatnego poradnictwa dla osób poszkodowanych przestępstwem.

Do akcji włączyła się również Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach (ul. Kościuszki 6-8). W dniach od 24 lutego do 28 lutego 2014 roku, w godzinach urzędowania: 7.30 – 15.30 ustalono dyżury, w trakcie których wyznaczeni prokuratorzy będą udzielali niezbędnych informacji zgłaszającym się pokrzywdzonym w zakresie uprawnień osób pokrzywdzonych przestępstwem w obowiązującym porządku prawnym.
Lista pozostałych ośrodków, w których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników oraz psychologów znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.