II Memoriał im. Karola Łaty

Data publikacji: 24 lutego 2014

W sobotę 22 lutego w hali sportowej Gimnazjum w Ożarowicach odbył się II Memoriał Piłkarski imienia zmarłego przed dwoma laty Karola Łaty. Karol był piłkarzem Piasta Ożarowice, w którym występował w drużynach trampkarzy i juniorów. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w grudniu 2011 roku, w wieku zaledwie 21 lat. W ożarowickiej hali zgromadzili się wszyscy ci, którzy pragnęli uczcić jego pamięć m.in.: rodzina, koledzy z boiska, znajomi. Gośćmi Memoriału byli także m.in. starosta Lucyna Ekkert i wicewojewoda Andrzej Pilot.

W ramach wydarzenia odbył się turniej piłkarski z udziałem okolicznych drużyn: Piast Ożarowice, Odra Miasteczko Śląskie, Tęcza Zendek i Unia Świerklaniec. Głównym punktem programu był mecz pokazowy z udziałem drużyny Oldbojów Ruchu Chorzów. Ich przeciwnikiem były, na zmianę, zespoły biorące udział w turnieju. „Niebiescy” zwyciężyli 4:2 po trzech golach Mirosława Mosóra i jednym trafieniu Mariusza Śrutwy.
Po części sportowej Memoriału przyszedł czas na licytacje przedmiotów przekazanych na ten cel przez różne instytucje. Na aukcję powędrowała m.in. „Niebieska” koszulka Filipa Starzyńskiego z autografem oraz koszulka przekazana przez dyrektora sportowego Ruchu – Mirosława Mosóra, z podpisami całej drużyny. Pieniądze z licytacji przekazane zostaną na rzecz Hospicjum Cordis, gdzie do ostatnich chwil walczył o każdy dzień życia patron memoriału – Karol Łata.