„Zagraj mi melodię….”

Data publikacji: 3 marca 2014

Ten wyjątkowy niedzielny wieczór w Centrum Kultury Śląskiej wypełniły znane i lubiane arie z najpopularniejszych oper i operetek oraz motywy ze znanych musicali. Na koncert kończący karnawał, zatytułowany „Zagraj mi melodię….”, gości zaprosili: starosta Lucyna Ekkert i dyrektor CKŚ Stanisław Zając.

Na występ złożyły się między innymi takie utwory jak habanera z opery „Carmen” Georgesa Bizeta, pieśń Tewiego z musicalu „Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka, czardasz a operetki „Cygańska miłość” Franza Lehara, pieśń „Memory” z musicalu „Koty” Anrew Lloyda Webbera, czy niezapomniany utwór „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” F. Loewego. Utwory te mistrzowsko wykonali: Joanna Kściuczyk – Jędrusik (sopran) oraz Ireneusz Miczka (tenor), przy akompaniamencie Ewy Zug (fortepian). Koncert poprowadziła: Karina Paszek.