Sukcesy judoków w turnieju „Pokonajmy granice”

Data publikacji: 6 marca 2014

W sobotę 1 marca w Bielsku – Białej odbył się I Międzynarodowy Turniej Judo „POKONAJMY GRANICE”, organizowany przez Fundację Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej. W turnieju startowało prawie 300 zawodników polskich i słowackich, w tym 8 zawodników i zawodniczek z UKS Judo „Ahinsa”. Najlepiej spisała się Agata Binek zajmując I miejsce, wygrywając z Weroniką Wieczorek, Aurorą Kubas, Katarzyną Blaum i w finale przez ippon z Eweliną Toją z MOSiR Mysłowice. Był to udany rewanż, za niedawną przegraną walkę w Ostrawie w czasie Pucharu Czech.

Piękne walki Agaty i zwycięstwa przed czasem, były prawdziwą „ucztą sportową” dla widzów i trenerów. III miejsca zdobyli: Łukasz Szołtysik, walczący w wadze 38 kg, (pomimo swojej dużo niższej wagi ciała, co też należy uznać za duży sukces), oraz Antoni Woś w wadze 42 kg, który co prawda przegrał pierwsza walkę, ale w następnych walczył coraz lepiej. Pozostałe miejsca naszych zawodników: IV miejsce Alan Przybycin, V miejsce Małgosia Woś, IX miejsca Dominik Kapała, Gabriel Nolewajka i Łukasz Kurek.
Turniej zaszczycił swoją obecnością Mistrz Olimpijski w Judo z Atlanty, 2 krotny Mistrz Świata, 3 krotny Mistrz Europy i 13 krotny Mistrz Polski Paweł Nastula, który przeprowadził rozgrzewkę i trening z uczestnikami turnieju.

Gratulujemy!