Kolejne medale judoków

Data publikacji: 10 marca 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Pięcioro zawodników UKS Judo „Ahnisa” wystartowało w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w Ju-jitsu, które odbyły się w sobotę 8 marca w hali MOSiRu w Katowicach. Czwórka z nich wróciła z medalami. Mistrzami Polski roku 2014 zostali: Irena Woś w grupie młodzieży (+80 kg) oraz Jakub Binek w grupie juniorów ( 50 kg). Wicemistrzynią Polski została: Weronika Rumak w grupie juniorek (80 kg ). Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyła: Izabela Glück w grupie młodzieży ( 62 kg). IV miejsce w grupie juniorów zajął Kacper Droś.

Najciekawsze, a zarazem najtrudniejsze walki stoczył Jakub Binek z kilkoma zawodnikami mocnego śląskiego klubu Łamator Racibórz: Danielem Grzeszczykiem, Filipem Świerczyńskim i Dominikiem Nastułą, aby w finale wygrać z zawodnikiem Rybnickiego Klubu Ju-jitsu Sportowego Andrzejem Brudzyńskim. Dobrze taktycznie poprowadzona finałowa walka, (walki w ju-jitsu juniorów trwają bez przerw 5 minut), kilka ładnych rzutów i trzymań pozwoliło Jakubowi uzyskać dużą przewagę i zdecydowanie wygrać. Kuba do ubiegłorocznego tytułu Wicemistrz Mistrz Polski Młodzików w judo, dołożył tytuł Mistrza Polski Juniorów w Ju-jitsu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom ambicji, woli walki i zdobytych medali, oby dokładali do tego sukcesu, kolejne zwycięstwa!

W niedzielę 9 marca w Sosnowcu Niwce, w Zagłębiowskim Turnieju Judo, młodsi zawodnicy UKS Judo „AHINSA” wywalczyli 3 złote i 1 srebrny medal. Złoto zdobyli: Łukasz Szołtysik, Alan Przybycin i Dominik Kapała. Srebro wywalczyła : Małgorzata Woś.

Wszyscy stoczyli ładne walki, a wyróżnić można Łukasza, który wygrał 4 kolejne walki wszystkie przez ippon. Gratulujemy!