Portrety kobiet w galerii „Przesiadka”

Data publikacji: 10 marca 2014

Związaną z Dniem Kobiet wystawę prac uczniów Zespołu Szkól Artystyczno – Projektowych otwarto 7 marca w hali dworca autobusowego w Tarnowskich Górach. Wystawa to okazja do promocji tarnogórskiego „Plastyka” i szansa na wyjście ze sztuką do szerszego grona odbiorców. W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu: starosta Lucyna Ekkert, członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Fiała, jak również włodarze gmin powiatu.

Z tego dworca średnio codziennie odjeżdża 14 tys. osób, a drugie tyle przyjeżdża To naprawdę ogromna widownia, która może zobaczyć te prace – mówił podczas wernisażu Henryk Szudy, przewodniczący MZKP Tarnowskie Góry.

Znajdującą się na dworcu galerię nazwano „Przesiadka”. Otwarta została latem 2013 roku. Obrazy uczniów tarnogórskiego „Plastyka” oglądać będzie można przez miesiąc.