Partnerska wizyta

Data publikacji: 11 marca 2014

To wizyta sentymentalna, podsumowująca 11 lat wspaniałej współpracy. I trochę pożegnalna, przynajmniej w sensie formalnym. Naszym gościem do środy jest bowiem Eberhard Irlinger – starosta partnerskiego powiatu Erlanegn – Höchstadt. Jako, że nasz przyjaciel kończy już urzędowanie na swoim stanowisku, z pewnością nie zabraknie wzruszeń i wspomnień. A jest co wspominać, bowiem nasza współpraca to szereg udanych wydarzeń i przedsięwzięć, a w tym liczne spotkania, Dni Kultury Polskiej i Niemieckiej, plenery malarskie, Rajdy Rowerowe, wymiana młodzieży i wzajemne poznawanie uroków naszych powiatów.

Swoją wizytę starosta Eberhard Irlinger rozpoczął wczoraj od spotkania ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy uroczyście świętowali Dzień Kobiet. Na dziś zaplanowano między innymi wizytę w Gimnazjum w Świerklańcu, zwiedzanie Centrum Kultury Śląskiej mieszczącego się w pałacu w Nakle Śląskim oraz oficjalne spotkanie podsumowujące współpracę pomiędzy partnerskimi powiatami z radnymi Powiatu Tarnogórskiego.