Kobieta strzelec

Data publikacji: 14 marca 2014

Znakomicie spisały się tarnogórzanki, które wzięły udział w Otwartych Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „Kobieta Strzelec”, które 9 marca okazji „Dnia Kobiet” odbyły się na strzelnicy sportowej w Bieruniu. Celem zawodów strzeleckich była popularyzacja masowego sportu strzeleckiego oraz integracja sympatyków sportu strzeleckiego w środowisku pań. W zawodach brały udział zawodniczki z całego Śląska reprezentujące kluby strzeleckie m.in. z Bierunia, Siemianowic Śląskich, Katowic, Tych oraz Tarnowskich Gór.

W kategorii karabin sportowy 40 strzałów, postawa leżąc na odległość 50 metrów, bardzo dobrze spisały się zawodniczki Klubu Strzeleckiego LOK „Gwarek” Tarnowskie Góry.
Marcelina Bujoczek zajęła pierwsze miejsce, natomiast Monika Waligóra trzecie. Panie na co dzień pracują w szkołach ponadgimnazjalnych jako nauczycielki wychowania fizycznego.
Marcelina swoją karierę strzelecką rozpoczęła w Szkolnym Kole LOK „Magnum” przy Zespole Szkół Chemiczno Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.
Warto tu wspomnieć, iż Krystyna Suda reprezentująca Szkolne Koło LOK „Magnum” w swojej kategorii zajęła IV miejsce a Dorota Mendera V miejsce dla których to zawodniczek były pierwsze poważne zawody na takim wysokim szczeblu.

Prężnie działające Szkolne Koło strzeleckie „Magnum” przy Zespole Szkół Chemiczno Medycznych i Ogólnokształcących corocznie reprezentuje miasto na Wojewódzkich zawodach strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” organizowanych przez Kuratorium Oświaty i Ministerstwo Obron Narodowej oraz w Strzeleckich Mistrzostwach Polski amatorów organizowanych przez LOK gdzie zawsze dodajemy punkty do klasyfikacji drużynowej dla Ślaska.

Zawodników przygotowuje do zawodów Monika Waligóra oraz Joanna Ziemska.
Dzięki długoletniej współpracy z Zarządem Rejonowym LOK w Tarnowskich Górach oraz wsparciu Dyrekcji ZSCH-M i O młodzież ma możliwość utrzymywania wysokiego poziomu w strzelectwie.

Ponieważ wszystkie zawody strzeleckie w Polsce od szczebla wojewódzkiego odbywają się na odległość 50 m, to od wielu lat kadra strzelecka Kurkowego Bractwa Strzeleckiego swoim doświadczeniem strzeleckim wspomaga młodzież ZSCH-M i O na swojej profesjonalnej strzelnicy sportowej 50 metrowej ( jedynej takiej w okolicy).

W imieniu pań uprawiających strzelectwo dziękujemy za okazana pomoc i będziemy dalej starały się godnie reprezentować strzeleckie środowisko tarnogórskie.

Na zdjęciu: I rząd od lewej: Magdalena Walerowicz, Dorota Darmas, Anna Królik, Krystyna Suda, Dorota Mendera; II rząd : Bujoczek Marcelina, Monika Waligóra.