BIP
Logotyp Ucze sie w TG

Jeszcze raz wspominamy niezwykły koncert studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zatytułowany „Być kobietą …”, który odbył się 10 marca. Gościem tego wyjątkowego spotkania był starosta partnerskiego powiatu Erlangen – Höchstadt- Eberhard Irlinger. Szczegóły w relacji sekretarz UTW pani Stanisławy Szymczyk.


Jeszcze raz wspominamy niezwykły koncert studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zatytułowany „Być kobietą …”, który odbył się 10 marca. Gościem tego wyjątkowego spotkania był starosta partnerskiego powiatu Erlangen – Höchstadt- Eberhard Irlinger. Szczegóły w relacji sekretarz UTW pani Stanisławy Szymczyk.

„Być kobietą …” to temat koncertu – spotkania z okazji Dnia Kobiet, który miał miejsce 10 marca i był okazją do doskonałej zabawy przypominającej o szczęściu, rodzinie, poszukiwaniu swego miejsca w życiu, wartościach. Koncert został przygotowany przez grupę teatralną Tarnogórskiego Stowarzyszenia – Uniwersytet Trzeciego Wieku, przypominając, że Dzień Kobiet nie ma charakteru propagandowego, ale posiada wymiar uniwersalny i zwraca uwagę na rolę kobiet .Jest ten dzień bez wątpienia wyrazem szacunku dla kobiet i ich długiej walki o równouprawnienie. I choć z wielu powodów trudno mówić o równości płci, mimo że feministki podnoszą takie bezcelowe dyskusje, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w swoim koncercie, reżyserowanym przez Henrykę Borkowską – Szmatloch, pokazali, że śmiech to wcale niezły sposób patrzenia na życie i rolę w nim kobiety i mężczyzny.

W programie znalazły się satyryczne teksty o kobietach i mężczyznach, piosenki i nawet klasyka literatury – czyli dialog Klary i Papkina z komedii romantycznej Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Grupa teatralna wystąpiła w składzie: Henryka i Andrzej Żurkowie, Aleksandra i Jan Różyccy, Maria Gołąbska- Marulewska, Helena Domańska, Krystyna Zapotocka, Barbara Holy, Małgorzata Goli, Maria Witkowska, Bogumiła Sukiennik, Jerzy Zieliński, Józef Antonik, Wacław Kwiek oraz opracowanie muzyczne Irena Jasiurkowska. Goście spotkania, reprezentujący władze samorządu lokalnego, złożyli wszystkim Paniom życzenia; starosta Lucyna Ekkert i wicestarosta Andrzej Elwart wręczyli na ręce prezes TS – UTW Magdaleny Latacz kosz słodyczy, a burmistrz Tarnowskich Gór – Arkadiusz Czech i przewodniczący Rady Miasta Stanisław Kowolik witali wszystkie panie przy wejściu, wręczając symboliczne tulipany.

Słuchacze Tarnogórskiego Stowarzyszenia – Uniwersytet Trzeciego Wieku udowodnili, że święto kobiet i … mężczyzn jest potrzebne, żeby móc pośmiać się z własnych wad, ale także popatrzeć przez pryzmat śmiechu na sprawy całkiem poważne. Dopowiedzieć z dużym poczuciem humoru, czym jest według nich szczęście, jak widzą rolę rodziny. I pewnie takie chwile skrzące się humorem i śmiechem pozwalają w pośpiechu współczesnego świata zatrzymać się na chwilę i powiedzieć, że ilość zadań i ról, które kobiety realizują w swoim życiu są nie tylko obciążeniem, ale przede wszystkim pozwalają się nim cieszyć i żyć pełnią życia.

Gościem wyjątkowym tego spotkania był starosta partnerskiego powiatu Erlangen – Höchstadt – Eberhard Irlinger. Starosta Eberhard Irlinger, który był już przy okazji innych wizyt w Powiecie gościem UTW, tym razem żegnał się w związku z zakończeniem swojej funkcji; jednak jak zawsze wpisał się w charakter spotkania i oprócz życzeń słownych także je wyśpiewał, wykonując nastrojową piosenkę. Bez wątpienia można powiedzieć, że spotkanie z okazji Dnia Kobiet i…. Mężczyzn, koncert w wykonaniu słuchaczy Tarnogórskiego Stowarzyszenia – Uniwersytet Trzeciego Wieku, było chwilą dobrej rozrywki i ciepłym spotkaniem w gronie przyjaciół, których spojrzenie na świat przeczy stereotypowym opiniom o życiu w trzecim wieku. Działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku można podsumować refleksją Paulo Coelho: Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los. Bowiem każdego dnia wraz z dobrodziejstwami słońca Bóg obdarza nas chwilą, która jest w stanie zmienić to wszystko(…).

Ciekawy fotoreportaż redaktora Zbigniewa Markowskiego i film z koncertu można zobaczyć na stronie www.tg.net.pl

Stanisława Szymczyk
sekretarz Tarnogórskiego Stowarzyszenia – UTW

Tarnogórskie Stowarzyszenie- UTW zaprasza 24 marca 2014 roku o godz. 16:30 do Tarnogórskiego Centrum Kultury na wykład prof. dr. hab. Jana Miodka „Co nowego w ojczyźnie polszczyźnie ?”. O godzinie 14:00 w Sali TCK odbędzie się pierwszy wykład prof. J. Miodka dla słuchaczy UTW i młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wstęp tylko z zaproszeniem!!!
Więcej informacji na stronie: www.utwtg.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz