Gwiazdy Spichlerza

Data publikacji: 24 marca 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Najciekawsze produkty w kategoriach: turystyka, kultura, gastronomia, obiekty noclegowe, rękodzieło i inne nagrodzono jak co roku w konkursie na godło „Gwiazdy Spichlerza”. Konkurs już po raz czwarty zorganizowała Fundacja Lokalna Grupa Działania „Spichlerz Górnego Śląska”. 20 marca w Restauracji Blue Moon w Lublińcu odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów „Gwiazdy Spichlerza 2014-2015”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele ARiMR z Częstochowy – Paweł Gliński oraz Katarzyna Makowska oraz wicestarosta powiatu tarnogórskiego Andrzej Elwart.

Najciekawsze produkty w kategoriach: turystyka, kultura, gastronomia, obiekty noclegowe, rękodzieło i inne nagrodzono jak co roku w konkursie na godło „Gwiazdy Spichlerza”. Konkurs już po raz czwarty zorganizowała Fundacja Lokalna Grupa Działania „Spichlerz Górnego Śląska”. 20 marca w Restauracji Blue Moon w Lublińcu odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów „Gwiazdy Spichlerza 2014-2015”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele ARiMR z Częstochowy – Paweł Gliński oraz Katarzyna Makowska oraz wicestarosta powiatu tarnogórskiego Andrzej Elwart. Certyfikaty w imieniu zarządu wręczała prezes fundacji Iwona Janic.

W kategorii „turystyka” Certyfikat za I miejsce odebrał Piotr Jaruszowiec za czarter spacerowego jachtu motorowego do żeglugi turystyczno – rekreacyjnej po Kanale Gliwickim i Odrze oraz Grzegorz Bambynek za pakiet agroturystyczny Koszęcin Historia i Przyroda. II miejsce otrzymał Erwin Sapik za Małe Muzeum „Klamory u Erwina”.

W kategorii „kultura” wyróżnienie otrzymali: kierownik Spichlerzowego Chóru, który powstał podczas realizacji projektu współpracy „Muzyka Łączy Regiony” Maria Garbal, II miejscem została uhonorowana Róża Kosielska zajmującą się promocją śląskiej gwary, natomiast III miejsce zajęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki z Ciasnej.

W kategorii „gastronomia” nagrodzeni zostali: I miejscem Pasztet Szefa z Pniowa – Zakład Produkcyjno – Usługowy Tadeusza Marciniszyna, II miejscem nagrodzono Michała Pradelę za Restaurację „Blue Moon” z Lublińca oraz Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Krystyny Kocorek.

W „obiektach noclegowych” godło otrzymali kolejno: Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pawełek”, Agroturystyka Renaty i Piotra Wons z Łagiewnik Wielkich oraz Zajazd Nowy Dwór z gminy Ciasna.

Izabela Karaś, tworząca rzeźby, sztukę użytkową i malarstwo oraz Elżbieta Chudaś wyrabiająca biżuterię artystyczną zostały uhonorowane I miejscem w kategorii „rękodzieło”. Drugie miejsce w tejże kategorii zajął Janusz Kosmała – kowalstwo artystyczne, a Sylwia Pietrek za witraże techniką tiffany i witraże angielskie zajęła trzecie miejsce.

W ostatniej kategorii – „inne” zostali nagrodzeni: Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Krystian Kiełbasa (I miejsce), Gospodarstwo Pszczelarskie „Pasieka Leśna” prowadzone przez Stefanię i Helmuta Małek (II miejsce) oraz Gospodarstwo Pszczelarskie Pasieka 90/0552 Alberta Wienchol (III miejsce).

Gali konkursu „Gwiazdy Spichlerza” wręczono nagrody w konkursie fotograficznym:
Kategoria Architektura:
I miejsce – Sebastian Hadryś (Lubliniec)
II miejsce – Kamil Skawiński (Toszek)
III miejsce – Katarzyna Machała (Koszęcin)
Kategoria Przyroda:
I miejsce – Radosław Makowczyński (Toszek)
II miejsce – Piotr Golombek (Rudziniec)
III miejsce – Krzysztof Pilarski (Krupski Młyn)
Kategoria Ludzie:
I miejsce – Marta Jaksik (Strzebiń)
II miejsce – Marcin Ceglarek (Strzebiń)
III miejsce – Andrzej Morciniec (Toszek)
Wszystkim laureatom i kandydatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Call Now ButtonZadzwoń teraz