Fotograficzne portrety twórców trafiły do Zabrza

Data publikacji: 26 marca 2014

Fotograficzne portrety „Twórców kultury śląskiej”, przygotowane przy współpracy z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim przez Krzysztofa Millera i Marka Wesołowskiego, oglądać można obecnie w Galerii Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu (Park Hutniczy 3-5). Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się we wtorek 25 marca. Bohaterami fotografii są wielkie osobowości śląskiej kultury – te ze starszego już pokolenia, jak między innymi Erwin Sówka czy Bernard Krawczyk, legendy muzyki jak Józef Skrzek, a także robiąca dopiero jazzową karierę Karo Glazer. To kolejny już przystanek na trasie wędrówki „Twórców kultury śląskiej”, bowiem na przełomie stycznia i lutego prace oglądać można było w Foto Studio i Galerii Marii i Jerzego Łakomskich w Sosnowcu. Wystawa w Galerii Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu czynna będzie do 4 maja.