Pamięci Jana Pawła II

Data publikacji: 2 kwietnia 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

1 kwietnia w Centrum Kultury Śląskiej odbyło się pierwsze z trzech spotkań poświęconych życiu i twórczości papieża Jana Pawła II. Uczestniczyła w nim młodzież ze szkół powiatu tarnogórskiego, a program artystyczny przygotowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Bliskie Janowi Pawłowi II utwory, w tym słynną „Barkę”, zaśpiewała Oliwia Osada. Wykład interaktywny zatytułowany „Jan Paweł II nauczycielem młodzieży” wygłosił ksiądz Adam Spałek, wizytator katechetów w diecezji gliwickiej.

1 kwietnia w Centrum Kultury Śląskiej odbyło się pierwsze z trzech spotkań poświęconych życiu i twórczości papieża Jana Pawła II. Uczestniczyła w nim młodzież ze szkół powiatu tarnogórskiego, a program artystyczny przygotowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Bliskie Janowi Pawłowi II utwory, w tym słynną „Barkę”, zaśpiewała Oliwia Osada. Wykład interaktywny zatytułowany „Jan Paweł II nauczycielem młodzieży” wygłosił ksiądz Adam Spałek, wizytator katechetów w diecezji gliwickiej. Kolejne spotkania poświęcone papieżowi odbędą się w CKŚ 3 i 16 kwietnia. Wypełni je m.in. „Kwietniowe Czytanie dzieł Papieża”, przygotowane przez młodzież z I LO im. S. Sempołowskiej uzupełnione komentarzem duchowym opracowanym przez ks. Piotra Golusa.

W ramach Powiatowych Obchodów Kanonizacji Jana Pawła II Starostwo Powiatowe i Powiatowa Reprezentacja Młodzieży organizują również w dniach od 9 – 11 kwietnia 2014 r. pielgrzymkę do Małopolski „Papieskim szlakiem” dla uczniów szkół ponagimnazjalnych powiatu.

Organizacja przedsięwzięć o tematyce papieskiej w okresie poprzedzającym święto kanonizacji ma na celu przypomnienie sylwetki Karola Wojtyły, a udział uczniów w tych wydarzeniach pozwala na kontynuowanie tradycji i przekazywanie spuścizny po naszym Wielkim Rodaku.

Call Now ButtonZadzwoń teraz