Słowo o „Wielkim Polaku”

Data publikacji: 4 kwietnia 2014

Skupiał wokół siebie rzesze młodzieży. Wymagał i tłumaczył, że poprzeczkę stawiać sobie należy wysoko. Pamięć Wielkiego Polaka – Jana Pawła II uczcili 3 kwietnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej, reprezentanci władz powiatu i goście Centrum Kultury Śląskiej. To drugie już ze spotkań poświęconych życiu i twórczości Karola Wojtyły wypełniło czytanie poezji i dzieł Papieża oraz przywołujące jego pamięć utwory muzyczne. Program artystyczny przygotowany został przez młodzież z I LO im. S. Sempołowskiej i uzupełniony komentarzem duchowym opracowanym przez ks. Piotra Golusa.