V Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Klas Mundurowych

Data publikacji: 16 kwietnia 2014

Już po raz piąty Zespół Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach zorganizował Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Szkół Mundurowych. Mecze finałowe rozegrano 15.kwietnia na kompleksie boisk „Moje Boisko Orlik 2012”.

Do gier finałowych zakwalifikowały się drużyny Zespołu Szkół Techniczno -Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach oraz Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Lublińcu. Po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych wygrywając 4:2.

III miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego Katowice – Liceum Ogólnokształcące w Bytomiu. IV miejsce Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży w Gliwicach.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany uczeń LO im. A. Mickiewicza w Lublińcu – Jakub Sowa. Najlepszym bramkarzem został Norbert Ciołczyk, a najlepszym strzelcem – Łukasz Podzimowski – uczniowie ZST-U w Tarnowskich Górach

Wszystkie zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Po meczu finałowym dokonano podsumowania turnieju. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach wręczyli młodzieży członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski oraz dyrektor szkoły Małgorzata Gzesiakowska.

Koordynatorem V Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Klas Mundurowych był Marian Respondek – nauczyciel wychowania fizycznego w ZST-U.

Turniej integruje klasy mundurowe województwa śląskiego, ma na celu promocję powiatu tarnogórskiego, jak również Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych. Propagowanie zdrowej rywalizacji wśród młodzieży, zdrowego stylu życia jest wpisane w program wychowawczy szkoły.