Wielkanoc w stowarzyszeniu

Data publikacji: 17 kwietnia 2014

Tradycją stały się już spotkania wielkanocne organizowane przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne w Kaletach, którego szefową jest Maria Rogocz. Na wspólny poczęstunek członkowie stowarzyszenia zapraszają osoby samotne i sympatyków organizacji. Stowarzyszenie działa już od siedmiu lat zajmując się sprawami społecznymi, promocją kultury oraz kultywowaniem tradycji regionalnych.

Tworząc organizację postanowiliśmy zintegrować i zaktywizować ludzi do działań na rzecz swojego środowiska lokalnego. Członkami stowarzyszenia są przeważnie młodsi emeryci ale też osoby pracujące. W szczególnym wieku, kiedy przestaje się pracować zawodowo, okazuje się że mamy dużo wolnego czasu i coś z tym czasem można zrobić pożytecznego dla innych i dla siebie – mówi Maria Rogocz, szefowa stowarzyszenia.
Ze świątecznymi życzeniami na spotkanie przybyli w tym roku: wicestarosta Andrzej Elwart, burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia i poseł Tomasz Głogowski.