Dzielnicowi roku 2013

Data publikacji: 25 kwietnia 2014

Najlepszym dzielnicowym powiatu tarnogórskiego został asp. szt. Dariusz Hadziński, który „opiekuje się” Reptami Śląskimi. Drugie miejsce zajął asp. szt. Adam Ćwieląg z rejonu – Tworóg, trzecie: asp. Krzysztof Szulc – dzielnicowy pracujący w centrum Tarnowskich Gór. Na czwartym miejscu znalazł się asp. szt. Sławomir Radwan z rejonu Bobrowniki, a na piątym asp. Stanisław Kotwin z rejonu Kalety.

Piatkę najlepszych funkcjonariuszy spośród wszystkich 31 dzielnicowych w powiecie tarnogórskim wybrali mieszkańcy powiatu za pomocą ankiety. W sumie drogą elektroniczną i tradycyjną, bo papierową, swój głos i opinie złożyły 1635 osoby.

Staramy się, aby policjanci byli widoczni, aby byli blisko ludzi – ilość ankiet i zebrane dzięki nim opinie potwierdzają, że tak się dzieje – przyznał podinsp. mgr Andrzej Wystalski, Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach.

Wraz z komendantem nagrody i dyplomy wręczyli policjantom Lucyna Ekkert, starosta tarnogórski, wójt Tworoga Eugeniusz Gwóźdź i Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Zwycięzca konkursy zdobył w sumie 1335 punktów, drugi w klasyfikacji asp. szt. Adam Ćwieląg, który pracuje w Tworogu zebrał ich 984, trzeci dzielnicowy, asp. Krzysztof Szulc z centrum Tarnowskich Gór uzyskał niewiele ich mniej, bo 970.

Zdjęcia: Mariusz Jarzombek