74 rocznica Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji: 28 kwietnia 2014

27 kwietnia w Kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbyły się uroczystości z okazji 74 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządów, wojska, policji, kombatanci, młodzież oraz rodziny ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pod tablicą ku czci pomordowanych z Kozielska, Ostaszkowa, Starobielska i innych obozów wiązanki kwiatów złożyli m.in. starosta Lucyna Ekkert, burmistrz miasta Arkadiusz Czech, senator Maria Pańczyk – Pozdziej i radna Sejmiku Województwa Śląskiego Barbara Dziuk.