Najlepsi w ju-jitsu

Data publikacji: 29 kwietnia 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W sobotę 26 kwietnia w hali MOSiR w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Ju-jitsu. UKS Judo „Ahinsa” reprezentowali: Martyna Nolewajka, Agata Binek i Łukasz Szołtysik. Cała trójka zawodników spisała się znakomicie, zajmując I miejsca i zdobywając tytuły Mistrzów Polski Kadetów (juniorów młodszych) w Ju-jitsu Ne-waza (BBJ).

Martyna wygrała wagę do 63 kg, Agata wagę 40 kg, a Łukasz wagę do 34 kg. Dzięki tym 3 złotym medalom, Klub UKS Judo „AHINSA” zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej tych mistrzostw, za Rybnickim Klubem Ju-jitsu Sportowego (RKJJS), a przed Gold Team Gorzów Wielkopolski.
Gratulacje dla zawodników za ładne walki, szczególnie finałowe walki Martyny i Agaty mogły się podobać, bowiem zostały zakończone przed czasem. Obie zawodniczki miały przeciwniczki z tego samego klubu z Warszawy – Ronin Team. Martyna wygrała z E. Łukasik, a Agata z A. Durską. Oprócz 3 złotych medali zawodników, srebrnego za „drużynówkę”, zawody zakończył jeszcze jeden miły akcent, bowiem Martyna Nolewajka otrzymała statuetkę i tytuł „Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw” w grupie dziewcząt. Dla Martyny to drugi medal mistrzostw Polski, po srebrnym w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Judo, teraz złoty w Mistrzostwach Polski Kadetek w Ju-jitsu.
Również w sobotę w Suchym Lesie odbył się Puchar Polski Juniorek/Juniorów Młodszych. Kklub Ahinsa” reprezentował Jakub Binek. Kuba, który wystartował z niewyleczoną grypą został wycofany przez trenera z walki o brązowy medal zajmując ostatecznie V miejsce.